pół twarz sowa i twarz kobietyTALENT NAD TALENTAMI

W naszej fundacji spotykamy się z przeróżnymi ludźmi. Kobietami, mężczyznami w różnym wieku, po różnych przejściach z różnymi schorzeniami tak fizycznymi, jak i psychicznymi.

Naszym głównym zadaniem jest pomóc tym osobom wejść po raz pierwszy lub znów znaleźć się na ścieżce zawodowej. Staramy się docenić ich zdolności, dostrzec ukryte talenty i tak wydobyć na świat, by w przyszłej pracy mogli oni korzystać ze swoich zdolności realizując się w tym, co będą robić zarobkowo.

Spotykając się każdego dnia z ludźmi inteligentnymi, zdolnymi i przede wszystkim nad wyraz wrażliwymi mamy okazję obserwować jak rozwijają oni swoje pasje i zainteresowania.

Jest wśród nich wielu takich, którzy lubią np. pisać wiersze, śpiewać, gotować, robić zdjęcia itd.

Jest też jeden taki uczestnik naszego programu aktywizującego, który szczególnie wyróżnia się na tle ludzi z którymi pracujemy.

I to właśnie o nim będzie ten tekst.

Nie wymienimy go z imienia i nazwiska, bo wierzymy w to, że jego talent obroni się sam i nie musimy się chwalić jak się nazywa.

Celem tego tekst nie jest bowiem robienie komuś reklamy lecz podkreślenie jak niesamowite są osoby, które się do nas zgłaszają, a podkreślić należy, że uczestnik o którym mowa jest chyba jeszcze bardziej niż niesamowity.

Przede wszystkim jest to osoba niezwykle skromna a do tego ogromnie utalentowana.

Zajmuje się wieloma dziedzinami sztuki: pięknie rysuje i potrafi swoje projekty przeistoczyć w niesamowite tatuaż, które zdobią czasem części ciała innych naszych uczestników projektów. Ci zakochani w jego pracy po zrobieniu jednego takiego tatuażu pragną więcej i więcej. Można więc spokojnie stwierdzić, że praca naszego ogromnie uzdolnionego bohatera tego tekstu jest tak dobra, że aż uzależnia.

Ale oprócz talentu artystycznego przejawiającego się w cudownych grafikach uczestnik naszego programu aktywizującego zawodowo potrafi również odjazdowo rapować. Wystarczy tylko, że usłyszy podkład instrumentalny od razu na język przychodzą mu słowa, które płyną lekko i bez namysłu. A ich treść i sens są bardzo głębokie i płynące prosto z serca.

Nasz utalentowany kolega potrafi również całkiem spontanicznie przeprowadzić medytację, w trakcie której grupa zebrana na warsztaty potrafi się odprężyć i znaleźć z daleka od swoich natrętnych myśli. Umie on wprowadzić ją w świat spokoju i równowagi, a to przecież wcale nie takie łatwe.

Malowanie, robienie tatuaży, rapowanie, wprowadzanie w stan relaksu, ale przede wszystkim bycie dobrym, skromnym i otwartym na świat człowiekiem, to cechy, których nie brak bohaterowi dzisiejszego tekstu.

Każdy z uczestników naszego programu jest ważny. Każdy inny i wart uwagi. Jednak czasem pojawiają się prawdziwe PERŁY, nieoszlifowane diamenty, na które warto zwrócić szczególna uwagę.

Dziękujemy Ci bardzo Ty nasza „PERŁO” za to, że z nami jesteś. Za to, że sprawiasz, że nasze spotkania są niecodzienne i oryginalne. Za to, że potrafisz sprawić, że panująca podczas nich atmosfera nie należy do nudnych i przewidywalnych. Za to, że nie wstydzisz się siebie.

Dzięki za to, ŻE JESTEŚ.