KARTKA Z PAMIĘTNIKA AUTOR PAULINA KINGA BARAŃSKA
KARTKA Z PAMIĘTNIKA

Jest noc, ciemno wokół, ale blask księżyca rozjaśnia mrok w moim mieszkaniu. To tak jak miłość w swoim sercu otwiera okno na świat.

Dawno temu mój świat, moje życie było pełne mroku. Cierpienie, życie, było męką. Nie potrafiłam sobie z tym poradzić. Nie umiałam wyjść z tego rozpędzonego koła. Fortuna dawała mi jedynie wielkie kopniaki zapominając o tym, że też należy mi się choć trochę szczęścia. Wtedy dużo płakałam, myślałam….Każdą chwilkę, każdy moment, każdą sekundę analizowałam doszczętnie w głowie. Co robię źle, że nikt nie chce mnie zauważyć? Czy jestem aż taka zła?

Teraz wiem, że dobrze, że wtedy tak się potoczyło. Że nie mogłam się otworzyć przed tymi ludźmi. Że to nie ja byłam zła, tylko oni. Że to nie ja byłam ta popsuta tylko to środowisko. Zgniłe, śmierdzące…. Cieszę się teraz z całego serca. Cieszę się, że mam ukochanego mężczyznę, o którym marzyłam całe życie. O miłości z miłości, z głębokiego serca. O uczuciu, które widać na wyciągnięcie ręki. O patrzeniu w oczy z czułością. O przytuleniu z tęsknoty i pocałunku na powitanie. Kocham, kocham to życie. Jestem szczęśliwa. Pomimo że przeżyłam wiele, czasami czuję, że aż za dużo mnie spotkało, ale czuję, że teraz jest czas na mnie. Na moje małe i duże marzenia. Czas na realizację wszystkiego. Bo u boku takiego mężczyzny i przyjaciół można wszystko.

Wniosek?! Poczekajmy. Nawet kiedy jest bardzo trudno, nawet kiedy marzymy by nasze życie się jak najszybciej skończyło. Warto!!! Bo gdzieś za zakrętem czeka na nas dobro, czeka największa miłość i grono przyjaciół. Nigdy bym się nie spodziewała, że z kawałków gruzu można odbudować wspaniały monument. Że z brzydkiego kaczątka wyrośnie piękna i inteligenta kobieta. Walczmy!!!💙💜❤

 

Autor: Paulina Kinga Barańska
Fot.:ThoughtCatalog